Протезування зубів: відновлення краси й функціональності

Протезування зубів: відновлення краси й функціональності


Зуби – важливі елементи організму людини, від стану яких залежить якість механічної обробки їжі. Чим краще вона пережована, тим простіше розщеплюється в шлунку. Їхній вигляд впливає на естетичну привабливість. Зі збільшенням віку зуби піддаються карієсу та іншим процесам, унаслідок яких можуть бути видалені. Щоб відновити функціональність жувального апарату і поліпшити естетичний вигляд, застосовується протезування.

Що являє собою протезування

Протезуванням називають комплекс заходів, спрямованих на відновлення зруйнованих зубів або відшкодування відсутніх одиниць. Якщо зуб сильно уражений карієсом, і під час лікування доводиться робити значну чистку, спилюючи практично його половину, стоматолог може порекомендувати поставити коронку. Також вона потрібна в разі, коли в зубі є відколи, тріщини. Якщо одна або кілька зубних одиниць повністю видалені, ставляться різні протези.

Види протезування

Протезування може бути знімним і незнімним. Знімне робиться в тому разі, коли в людини в нижньому або верхньому ряду повністю відсутні зуби. Щоб людина жувала не яснами, виготовляють протези у вигляді пластин. Матеріалом слугує пластмаса, акрил або нейлон. Вибір здійснюється разом з пацієнтом залежно від уподобань і фінансових можливостей.

Якщо в ряду відсутня лише частина зубів, можуть ставитися частково знімні дентальні конструкції. Однак більш поширене незнімне протезування. При цьому використовують:

  • коронки;

  • мостоподібні протези;

  • імпланти;

  • вініри.

Коронка – це своєрідний ковпачок, який одягається на повністю пролікований зуб. Мостом називають конструкцію, що заміщає один або кілька зубів. Щоб його встановити, проводиться обточування двох зубних одиниць, розташованих по сусідству з відсутніми зубами

З появою імплантів це можна зробити по-іншому, не обточуючи здорові зуби. Імплантом називають стрижень із титану, який вставляють у кістку щелепи, що слугує основою для штучного зуба

За допомогою вінірів відновлюється зовнішня частина передніх зубів. Це пластинки, що приклеюються до поверхні зубних одиниць. Вони тонкі, непомітні й дають змогу повністю відкоригувати проблемні місця.

Плюси та мінуси протезування

Від виконання протезування людина отримує тільки позитивні ефекти – вона може нормально жувати й посміхатися, не турбуючись про те, що співрозмовник побачить дірки замість зубів. Але різні види протезів мають свої позитивні та негативні сторони. Дізнатися більше можна на сайті https://siy-dental.com/our-services/prosthesis-teeth/. Разом зі стоматологом завжди можна вибрати найбільш відповідний варіант.